Noc Muzeów śladami Melchiora Wańkowicza

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 maja 2018

Spacer po Piszu śladem Melchiora Wańkowicza, który zatrzymał się w naszym mieście podczas zbierania materiałów do książki "Na tropach Smętka", będzie głównym wątkiem tegorocznej Nocy Muzeów, organizowanej przez Muzeum Ziemi Piskiej. Wydarzenie w piątek 18 maja. 

W nieco innej formule odbędzie się tegoroczna Noc Muzeów w Piszu. Muzeum Ziemi Piskiej zaprasza 18 maja do udziału w spacerze ulicami Pisza. Będzie to znakomita okazja, by przenieść się do czasów przedwojennych, gdy nasze miasto odwiedził Melchior Wańkowicz i w książce "Na tropach Smętka" zachował obraz mazurskiego Johannisburga. Uczestnicy spaceru odwiedzą miejsca wspominane przez reportażystę, a ich przewodnikiem będzie sam Melchior Wańkowicz. 

Wiemy, kto wcieli się w rolę pisarza, ale postaramy się zachować to do końca w tajemnicy. Podczas samego spaceru planujemy kilka atrakcji i niespodzianek, a po powrocie do Muzeum Ziemi Piskiej zapraszamy na koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Niny Nu. Wokalistka m.in. dwukrotnie nominowana do Fryderyków, laureatka kilku festiwali zaprezentuje wiersze Wisławy Szymborskiej, Leopolda Staffa, Adama Mickiewicza. W Muzeum Ziemi Piskiej na instrumentach klawiszowych towarzyszył jej będzie Jacek Prokopowicz.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją podczas Nocy Muzeów tradycyjnie ogłoszony zostanie laureat tytułu Osobowości Ziemi Piskiej, który otrzyma statuetkę Smętka. Zbiórka uczestników spaceru z okazji Nocy Muzeów o godz. 19.00 na placu przed Mueum Ziemi Piskiej. Koncert pt. "Wiersze na nutach" rozpocznie się ok. godz. 21.00.  

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie