Zapraszamy na konferencję „Mazury, Polska i Wojciech Kętrzyński”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 sierpnia 2018

W Muzeum Ziemi Piskiej odbędzie się konferencja naukowa „Mazury, Polska i Wojciech Kętrzyński”, organizowana w ramach wojewódzkich obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie zapanowano 7 września o godz. 18.00.

Dobra współpraca Muzeum Ziemi Piskiej z Ośrodkiem Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie zaowocowała powierzeniem naszej placówce jednego z wydarzeń w ramach wojewódzkich obchodów stulecia niepodległości Polski. OBN im. Wojciecha Kętrzyńskiego wraz z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim Arturem Chojeckim oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego organizują konferencję „Mazury, Polska i Wojciech Kętrzyński”.

Spotkanie odbędzie się 7 września o godz. 18.00 w Muzeum Ziemi Piskiej. W programie m.in. prelekcja na temat Wojciecha Kętrzyńskiego, który swoją działalnością na przełomie XIX i XX wieku zapisał się w historii jako jeden z orędowników odtworzenia państwa polskiego. Wykład wygłosi dr Jerzy Kiełbik, dyrektor Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego.

Podczas konferencji przedstawione zostaną także założenia konkursu, który organizowany jest z myślą o VI-, VII- i VIII-klasistach, gimnazjalistach oraz uczniach szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników będzie poszukiwanie lokalnych śladów polskości. Pula nagród w konkursie wynosi 6 tys. zł.

Zapraszamy do udziału w konferencji wszystkich chętnych. Liczymy na obecność uczniów oraz nauczycieli, którzy będą mogli przedstawić w swoich szkołach konkurs z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i zachęcić młodzież do udziału.

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie