Muzealne spotkanie z historią w Wiartlu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 lipca 2019

Najbliższe wydarzenie w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej odbędzie się w Wiartlu. 27 lipca zapraszamy na Spotkanie z Historią. W programie m.in. wykład dr. Jerzego Marka Łapo i koncert zespołu ludowego.

Wiartel jest jedną z miejscowości w Puszczy Piskiej z bardzo ciekawą historią. W dziejach wsi, którą odwiedził m.in. Malchior Wańkowicz, podczas podróży po Mazurach tuż przed II wojną światową, można doszukać się wielu wątków. Cześć z nich zostanie poruszona podczas Spotkania z Historią w Wiartlu, które odbędzie się w ramach obchodów 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej.

O historii Wiartla i okolic opowie dr Jerzy Marek Łapo, historyk, który bada dzieje regionu. Uczestnicy obejrzą także reprodukcje przedwojennych pocztówek z widokami z Wiartla i Jaśkowa ze zbiorów pana Jarosława Frycza oraz plany obu wsi z lat 40.

Spotkaniu będzie towarzyszył wątek artystyczny. Na scenie zaprezentuje się zespół ludowy Uciesne Kamratki, który podczas niedawnego Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Kazimierzu Dolnym zajął 3. miejsce.

Spotkanie odbędzie się 27 lipca w świetlicy wiejskiej w Wiartlu. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie