Przed nami rok jubileuszu Pisza   

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 stycznia 2020
Rok 2020 w Muzeum Ziemi Piskiej stoi pod znakiem wydania monografii Pisza, dla uczczenia 375. rocznicy nadania praw miejskich naszego grodu. Nowa monografia będzie odpowiedzią na zainteresowanie publikacją opowiadającą o historii miasta. 
 
Tegoroczne wydarzenia organizowane przez Muzeum Ziemi Piskiej odbędą się według sprawdzonej konwencji. Przewodnim tematem najbliższych miesięcy będzie przypadająca w tym roku 375. rocznica nadania Piszowi praw miejskich. Muzeum Ziemi Piskiej prowadzi prace nad monografią Pisza, a ich finalizacja planowana jest pod koniec roku.

Nowa monografia będzie odpowiedzią na pytania i zainteresowanie publikacją opowiadającą o historii Pisza. Muzeum Ziemi Piskiej upowszechnia wiedzę na ten temat m.in. w wydawnictwie „Znad Pisy”. Książka ma kompleksowo prezentować najważniejsze zagadnienia dotyczące rozwoju miasta od czasów pierwszych osadników na Ziemi Piskiej do współczesności. 

Nad publikacją od wielu miesięcy pracuje kilku historyków badających dzieje regionu z doświadczeniem w tworzeniu treści monograficznych. Redaktorami wydania zostali dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej, a  także dr Jerzy Kiełbik, dyrektor Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Nowa monografia to efekt zacieśniającej się współpracy pomiędzy placówkami, która w minionym roku została sformalizowania podpisaniem stosownych dokumentów. 
 
Promocja książki będzie jednocześnie finałem cyklu uroczystości. Harmonogram jubileuszu zostanie zatwierdzony w najbliższych tygodniach. Zapraszamy do śledzenia informacji na stronie internetowej muzeum.
 
W związku z pracami nad monografią, w tym roku nie ukaże się nowy numer „Znad Pisy”. Cały czas prowadzona jest jednak sprzedaż publikacji z poprzednich lat. To dobra okazja, by uzupełnić domową biblioteczkę. W kasie Muzeum Ziemi Piskiej dostępne są numery  9, 12, 13/14, 15, 16, 17/18, 19/20, 21/22, 23, 24 oraz 25. Książki można nabyć także w formie wysyłkowej. Zapytania prosimy kierować pod adres mzppisz@wp.pl
 
U progu nowego roku wszystkim przyjaciołom Muzeum Ziemi Piskiej, naszym gościom, uczestnikom spotkań i zwiedzającym życzymy pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym. Mamy nadzieję, że grono osób odwiedzających Muzeum będzie się stale powiększać, a proponowane przez nas wydarzenia i projekty będą cieszyły się równie dużym uznaniem jak te już zrealizowane. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie