Pod Strzechą w muzealnych murach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 lutego 2020

W cyklu muzealnych obchodów Jubileuszu Pisza z okazji 375. rocznicy nadania Piszowi praw miejskich znalazły się ciekawe propozycje muzyczne. Pierwszą z nich jest koncert zespołu Pod Strzechą, który odbędzie się 27 marca.

Pod Strzechą to zespół wykonujący muzykę z nurtu poezji śpiewanej. Powstał w 1985 r., a w 2017 r. reaktywował działalność po kilkunastu latach przerwy. Tworzą go wokalistki Beata Koptas i Monika Mosionek oraz gitarzyści Artur Fierzbik, Artur Stępień i Wojciech Koptas.

Recitale zespołu Pod Strzechą to znakomita mieszkanka wokali o ciepłej barwie, śpiewających autorskie teksty o refleksjach nad współczesnym życiem, oraz gitarowych brzmień. Podczas koncertów muzycy prezentują utwory z ostatniej z czterech nagranych płyt. Wydawnictwo po tytułem „Na przekór prognozom” miało premierę w 2018 r.

Koncert odbędzie się w Muzeum Ziemi Piskiej 27 marca o godz. 18. To pierwsze tegoroczne wydarzenie, wpisujące się w harmonogram obchodów Jubileuszu Pisza. Muzeum Ziemi Piskiej dla uczczenia 375. rocznicy nadania Piszowi praw miejskich zaplanowało wykłady i prelekcje, konferencję dla młodzieży oraz koncerty. Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny. Zapraszamy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością zespołu Pod Strzechą: 

Zimowa opowieść

Drogowskazy

Epitafium dla E.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie