Muzeum znów otwarte dla zwiedzających

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 lutego 2021

Z radością przyjęliśmy informację o otwarciu od 1 lutego muzeów. Mamy nadzieję, że w najbliższych tygodniach zniesiony zostanie także zakaz organizowana spotkań i już wkrótce będziemy mogli gościć Państwa w naszych nowych progach.

Muzeum Ziemi Piskiej, tak jak wiele placówek w całej Polsce, od poniedziałku jest otwarte dla zwiedzających. Piątkowa decyzja premiera RP sprawia, że możemy wrócić do normalnego toku pracy, udostępniając swoje zbiory ciekawym historii Pisza i regionu. Mamy nadzieję, że Muzeum Ziemi Piskiej będzie chętnie odwiedzane po przerwie. Przypominamy, w okresie zimowym jesteśmy otwarciu od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

Oczywiście zwiedzanie może odbywać się tylko z zachowaniem reżimu sanitarnego. Oznacza to, że będzie obowiązywał nasz regulamin, wprowadzony w maju 2020 r. Muzealni goście będą musieli mieć zakryte usta i nos. Dodatkowo każdego poprosimy o zdezynfekowanie rąk przy wejściu oraz zachowanie bezpiecznego dystansu od innych zwiedzających.

Liczymy, że w najbliższych tygodniach zniesiony zostanie zakaz organizacji spotkań. Chcielibyśmy znów móc zaproponować Państwu udział w wydarzeniach, które mocno wpisują się w działalność Muzeum. Mamy listę naukowców i artystów, których chcemy gościć w tym roku, by zaprezentowali naszych gościom wyniki swoich badań czy twórczość.

Mamy nadzieję, że pierwsze spotkanie po przerwie odbędzie się już w nowym miejscu. Muzeum Ziemi Piskiej od stycznia zarządza pomieszczeniami po  Urzędzie Stanu Cywilnego, przeniesionym ze starego ratusza do Urzędu Miejskiego. Dawna sala ślubów będzie teraz stałym miejscem muzealnych spotkań. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie