15 maja zapraszamy na Noc Muzeów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 maja 2021

Muzeum Ziemi Piskiej przygotowuje obchody Nocy Muzeów. W propozycjach bezpłatne zwiedzanie muzealnej ekspozycji oraz spacer po Piszu z przewodnikiem, który przybliży dzieje miasta i historię najważniejszych obiektów.

Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Piskiej, zaplanowana w sobotę 15 maja, odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. W godz. 18-22 chętni będą mogli zwiedzać indywidualnie muzealne ekspozycje. O godz. 18.30 i 20.30 rozpoczną się z kolei spacery po Piszu z udziałem muzealnego przewodnika. To nowość w ofercie Muzeum skierowana do grup zorganizowanych, które odwiedzają Pisz i Ziemię Piską.

Uczestnicy Nocy Muzeów będą mogli premierowo zapoznać się z programem dłuższej wycieczki, wiodącej z Muzeum przez bulwary nad Pisą i plac Daszyńskiego do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela. W zmieniającym się obrazie miasta wciąż jest wiele miejsc, który świadczą o jego historii w ujęciu gospodarczym, społecznym, wyznaniowym czy turystycznym. Miejski krajobraz, towarzyszący nam w codzienności, jest bogaty pod względem np. architektury, a przewodnicy Muzeum Ziemi Piskiej chcą pomagać w odkrywaniu go na nowo.

Udział w Nocy Muzeów jest bezpłatny. Zapraszamy do skorzystania z oferty Muzeum Ziemi Piskiej i uczestnictwa w wydarzeniach. Zarówno podczas zwiedzania Muzeum jak i podczas spaceru obowiązuje zachowanie bezpiecznego odstępu oraz zakrywanie nosa i ust maseczką.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie