Muzealna biblioteka do dyspozycji zainteresowanych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 maja 2021

Muzeum Ziemi Piskiej wprowadza nową usługę, udostępniając swoje zbiory biblioteczne i łatwy w obsłudze katalog na stronie internetowej do wyszukiwania pozycji.  Z treścią książek można zapoznać się podczas umówionej wizyty w Muzeum.

Przez lata biblioteka Muzeum Ziemi Piskiej rozrosła się do ponad tysiąca pozycji. W zbiorach znajduje się wiele publikacji o tematyce historycznej czy społecznej dotyczącej Mazur w różnych okresach dziejów regionu. Nie brakuje także opracowań na temat mazurskiej przyrody. Ponadto muzeum kolekcjonuje serie wydawnicze kilku czasopism ukazujących się w regionie, zawierających niezwykle szeroką tematykę.

Po ostatniej inwentaryzacji księgozbioru zapadła decyzja o umożliwieniu dostępu do muzealnej biblioteki wszystkim zainteresowanym, którzy przygotowują prace do szkół, uczelni czy publikacji lub po prostu interesują się regionem i chcą poszerzyć posiadaną wiedzę. Książki nie będą wypożyczane, ale z określoną publikacją czy materiałem będzie można zapoznać się podczas wizyty z Muzeum. Wystarczy kontakt mailowy w tej sprawie na adres mzppisz@wp.pl. 

Z księgozbiorem można zapoznać się bez wychodzenia z domu. By ułatwić dostęp do zgromadzonych książek i czasopism na naszej stronie internetowej utworzony został Katalog biblioteczny z łatwą w obsłudze wyszukiwarką. By sprawdzić dostępność poszukiwanej publikacji wystarczy wpisać jej tytuł. Wyszukiwarka umożliwia także odnalezienie pozycji na podstawie danych autora czy fraz znajdujących się w metryce książki.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie