Muzeum zaprasza na promocję książki „Zagubione wioski Puszczy Piskiej”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 czerwca 2021

Muzeum Ziemi Piskiej oraz Stowarzyszenie na rzecz Ochrony Krajobrazu Kulturowego Mazur „Sadyba” zorganizują piską premierę dwutomowej książki „Zagubione wioski Puszczy Piskiej”. Spotkanie z Krzysztofem A. Worobcem, autorem publikacji, odbędzie się 11 czerwca o godz. 17 w Hotelu Joseph Conrad.

Krzysztof A. Worobiec od lat jest stałym współpracownikiem Muzeum Ziemi Piskiej, publikującym na łamach „Znad Pisy”. W swoich artykułach poruszał różne wątki historii Mazur, które teraz stanowią składowe część jego książki. Muzeum z przyjemnością przyjęło zaproszenie do zorganizowania spotkania autorskiego, podczas którego prezes Sadyby jeszcze raz przedstawi realizowane od lat projekty, opowie o pracach nad publikacją, a nabywcom złoży w egzemplarzach specjalną dedykację.

Książka „Zagubione wioski Puszczy Piskiej” to ważna i długo wyczekiwania pozycja na regionalnym rynku wydawniczym. Prezes stowarzyszenia „Sadyba” poświęcił wiele lat, by przygotować kronikę wsi z Puszczy Piskiej, które po drugiej wojnie zostały wyludnione, a następnie natura upomniała się o tereny zabrane jej kiedyś przez człowieka. W swoje prace terenowe zaangażował wiele osób i instytucji, m.in. sprzątając i znakując miejsca spoczynku dawnych mieszkańców Mazur.

Wiosną tego roku sfinalizowano prace nad książką. Publikacja wydana we współpracy z Wydawnictwem Austeria z Krakowa to dwutomowe dzieło: I tom „Dzieje osadnictwa na Ziemi Piskiej” (281 stron), II tom „Opis zagubionych wiosek południowowschodniej Puszczy Piskiej” (585 stron). Pierwsze recenzje nie pozostawiają złudzeń, że to pozycja przygotowana niezwykle skrupulatnie pod względem historycznym czy kartograficznym, będąca po prostu kompendium wiedzy o Mazurach.

Piska promocja książki odbędzie się 11 czerwca o godz. 17 w sali konferencyjnej Hotelu Joseph Conrad. Wstęp na spotkanie jest wolny, ale obowiązujące przepisy epidemiologiczne sprawiają, że liczba miejsc jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie