Dzień Dziecka w Muzeum Ziemi Piskiej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 maja 2022

Muzeum Ziemi Piskiej zaprasza najmłodszych na spotkanie z okazji Dnia Dziecka. Gościem będzie Dariusz Morsztyn, znany jako Biegnący Wilk, który  opowie dlaczego jego zdaniem pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i zaprezentuje swoje czworonogi.

Obchody Dnia Dziecka w Muzeum Ziemi Piskiej odbędą się w piątek 3 czerwca. Poprowadzi je zaproszony gość – uczestnik wyścigów psich zaprzęgów, działacz ekologiczny i kulturowy – Dariusz Morsztyn, znany pod pseudonimem Biegnący Wilk, doskonale odpowiadającym jego pasjom i zainteresowaniom.

Dariusz Morsztyn jest doświadczonym hodowcą psów, które towarzyszą mu w wyprawach od wielu lat i to właśnie o nich będzie opowiadał podczas spotkania. Stąd tytuł „Pies najlepszym przyjacielem człowieka”. Uczestnikom zaprezentuje swoje czworonogi rasy husky, a najmłodsi będą mogli je pogłaskać i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

W spotkaniu mogą uczestniczyć grupy przedszkolne i szkolne, maksymalnie do 30 osób. Zaplanowano aż cztery wejścia – o godz. 10, 11, 12 i 13. Obowiązuje kolejność zgłoszeń pod numerem tel. 87 423 22 64. Udział w Dniu Dziecka w Muzeum Ziemi Piskiej jest bezpłatny.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie