W tym dniu poleca się komiks „Johannisburg, Jańsbork, Pisz. Miasto trojga imion”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 sierpnia 2023

Muzeum Ziemi Piskiej włącza się w obchody Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. W poniedziałek na placu przed muzeum czytany będzie komiks „Johannisburg, Jańsbork, Pisz. Miasto trojga imion”.

Poniedziałkowe święto miłośników komiksu jest znakomitą okazją, by sięgnąć po komiks o historii Pisza. Wydawnictwo Muzeum Ziemi Piskiej, które pojawiło się w sprzedaży na początku sierpnia, jest pierwszą tego typu publikacją. Dzieje Pisza zostały zaprezentowane na ciekawych ilustracjach okraszonych interesującymi dialogami. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godz. 15 na placu przed Muzeum. Przygotujemy leżaki, coś do picia i wspólnie sięgniemy po nasz komiks. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów obchodzony jest 28 sierpnia na pamiątkę rocznicy urodzin słynnego, amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego. To on stworzył bohaterów najsłynniejszych amerykańskich komiksów. Publikacja Muzeum Ziemi Piskiej wpisuje się w nurt, który rozwija się od około wieku i ma rzesze fanów na całym świecie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie