Moc kobiecych opowieści w Dniu Kobiet

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 lutego 2024

Muzeum Ziemi Piskiej ponownie zaprasza na Wieczór poświęcony kobietom. 8 marca zaplanowano spotkanie z Ewą Bakotą oraz koncert polskich piosenek - zaśpiewa Natalia „Naya” Kaczorowska.

 
Tegoroczne spotkanie przyjmie formę warsztatów dyskusyjnych. Nie zabraknie nawiązania do historii, tradycji, ale także współczesności, którą kreujemy każdego dnia. Animatorką dyskusji będzie dziennikarka Ewa Bakota, która zachęci panie do podzielenia się swoimi doświadczeniami, mądrością osobistą czy historiami własnych rodzin, bo kto inny zrozumie lepiej kobietę niż druga kobieta. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Dziewczyny, razem! Moc kobiecych opowieści, czyli o tym, jak budować wspólnotę siłą słowa”.
 
Kobieta na scenie i kobiecy repertuar – to w największym skrócie opis muzycznego akcentu wieczoru. Wystąpi Natalia Kaczorowska, tworząca pod pseudonimem NAYA, która w scenicznym dorobku ma zwycięstwo w „Szansie na Sukces” czy współpracę z czołowymi wokalistkami polskiej sceny – od Maryli Rodowicz, przez Kayah, po Katarzynę Cerekwicką. W programie muzealnego koncertu znajdą się najbardziej znane utwory Kory czy Kayah, a także autorskie utwory z nadchodzącej pierwszej płyty Natalii Kaczorowskiej.
 
Spotkanie zaplanowane 8 marca odbędzie się w Auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego. Początek o godz. 18. Wstęp na wszystkie muzealne wydarzenia jest wolny, ale należy liczyć się z ograniczoną liczbą miejsc.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie