Obchody Roku Wańkowicza podczas Nocy Muzeów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 maja 2024

Monika Wierzbicka, Mariusz Szczygieł i Jacek Prokopowicz będą gośćmi Nocy Muzeów, organizowanej przez Muzeum Ziemi Piskiej. Trio zaprezentuje się w programie artystycznym, poświęconym podróży Melchiora Wańkowicza po Prusach Wschodnich w 1935 r.

Wydarzenie organizowane przez Muzeum Ziemi Piskiej w piątek 17 maja wpisze się obchody Roku Melchiora Wańkowicza, ustanowionego przez sejm. Wybitny polski pisarz i dziennikarz w swojej twórczości poświęcił wątek Piszowi, a właściwie przedwojennemu Johanisburgowi, gdy w 1935 r. przemierzał Prusy Wschodnie, a rok później opublikował książkę „Na tropach Smętka”.

Publikacja wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, a jej kolejne wydania szybko znikają ze sklepowych półek. Z okazji Nocy Muzeów powstał specjalny program „Mazurskie Tropy -  Melchior Wańkowicz w podróży do Prus Wschodnich w 1935 roku”, którego scenariusz został oparty o treść książki.

Zaproszenie przyjęli artyści, którzy już występowali na muzealnej scenie. Trio Mariusz Szczygieł, Monika Wierzbicka i Jacek Prokopowicz znakomicie odnajduje się w twórczości z pogranicza słowa i muzyki, pięknie interpretując i wplatając różne wątki dotyczące dawnych Mazur. Wierzymy, że nasi goście znów nie tylko zaskoczą, ale przede wszystkim oczarują piską publiczność.

Obchody Nocy Muzeów odbędą się 17 maja. Początek spotkania w Auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego o godz. 19. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale trzeba liczyć się z ograniczoną liczbą miejsc.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie