Nowości na nowy rok szkolny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 października 2017

Z myślą o uczniach piskich szkół przygotowaliśmy zmiany w programie lekcji muzealnych. Nowościami są zajęcia związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, a także teatr ilustracji dla najmłodszych, z którym możemy pojawić się w przedszkolu lub szkole.

Muzeum Ziemi Piskiej w Piszu opracowało nowy Program zajęć dla dzieci i młodzieży na rok szkolny 2017/2018. Zapraszamy do korzystania z oferty, której tematyka nawiązuje do zakresu materiału przerabianego na lekcjach, a także wychodzi poza program nauczania. Zależy nam na przekazaniu informacji dotyczących naszego regionu, prezentując życie jego dawnych mieszkańców, zwyczaje, historię, a także bardzo bogatą faunę i florę. 

W związku z przypadającą w przyszłym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, postanowiliśmy poszerzyć ofertę tematów regionalnych o zajęcia związane z historią naszego kraju, patriotyzmem i symbolami narodowymi. Lekcje wpisują się w program uroczystości rocznicowych zaplanowanych przez Muzeum Ziemi Piskiej w sezonie 2018.

Nowością w Muzeum Ziemi Piskiej są seanse teatru ilustracji techniką kamishibai. Zajęcia prowadzi narrator, który opowiada bajkę, wprowadza różne elementy improwizacji i zachęca słuchaczy do wspólnej zabawy. Na początek zakupiliśmy cztery opowiadania, które poruszają ciekawe i ważne tematy. Istnieje możliwość zrealizowania zajęć na terenie szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym wykazem zajęć muzealnych organizowanych przez Muzeum Ziemi Piskiej w nowym roku szkolnym, który dostępny jest w zakładce Lekcje Muzealne. Udział w lekcji muzealnej jest płatny. Kosztuje 3 zł od osoby, czyli dokładnie tyle, ile bilet ulgowy do muzeum. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie na numer 87 423 22 64 z tygodniowym wyprzedzeniem.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie