Patriotyczne lekcje w ZSP Dąbrówka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 grudnia 2017

Muzeum Ziemi Piskiej wychodzi z ofertą zajęć edukacyjnych poza swoje mury. Lekcje patriotyczne pt. „Ja, młody patriota” zostały zrealizowane w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dąbrówce, dzięki czemu uczestniczyła w nich cała społeczność szkolna.

Zajęcia „Ja, młody patriota” zostały przygotowane w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy poznają rozwój wydarzeń sprzed wieku, które pozwoliły na odrodzenie się państwa polskiego. Rozmowa o trudnej historii naszego kraju, jest doskonałą okazją do rozważenia, jak dzisiaj młode pokolenia rozumie patriotyzm i czy trudno być patriotą w XXI wieku. Podczas zajęć nie brakuje także bardzo ważnych informacji o polskich symbolach narodowych oraz innych znakach charakterystycznych chociażby dla polskich sił zbrojnych.

Dzięki zaproszeniu Roberta Frączkowskiego, dyrektora ZSP w Dąbrówce, w poprzednim tygodniu zajęcia odbyły się w szkole na terenie gminy Orzysz. W trzech lekcjach udział wzięła cała społeczności szkolna, podzielona na różne grupy wiekowe. Uczniowie mogli ugruntować wiedzę na temat odzyskania przez Polskę niepodległości bez potrzeby podróżowania do Pisza. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i mamy nadzieję, że nowym roku pojawi się kolejna okazja do spotkania z dziećmi i młodzieżą z Dąbrówki i okolic.

Wcześniej patriotyczne lekcje poza muzeum zostały zrealizowane także w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łupkach. Zapraszamy do współpracy inne szkoły, które chciałby, by to muzeum przyjechało do nich. Tematy zajęć realizowanych przez Muzeum Ziemi Piskiej w tym roku szkolnym dostępne są w zakładce Lekcje Muzealne na stronie internetowej www.muzeumziemipiskiej.pl.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie