Muzeum Ziemi Piskiej

Muzealny wykład o kobietach literatury

5 marca 2019

Twórczości poetek, eseistek, ale także zwykłych gospodyń, którym ludowe pieśni i wiersze towarzyszyły podczas prac, poświęcone będzie kolejne spotkanie w ramach 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej. Wykład prof. dr. hab. Zbigniewa Chojnowskiego i koncert Anna Brody zaplanowano 15 marca o godz. 18.00.

Bohaterkami drugiego wydarzenia w tamach tegorocznego cyklu spotkań organizowanych przez Muzeum Ziemi Piskiej będą kobiety, które w historii regionu zapisały się swoim dorobkiem literackim. Najbardziej zasłużone postaci, jak Maria Zientara-Malewska, ale także te, które tworzyły utwory o tematyce ludowej, pieśni religijne czy opowieści myśliwskie przybliży prof. dr hab. Zbigniew Chojnowski. Historyk literatury, poeta i krytyk literacki, pracujący naukowo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, wygłosi wykład pt. „Kobiety literatury związane z Warmią i Mazurami”.

Tradycyjnie spotkaniu będzie towarzyszył koncert. Uczestnicy ponownie mogą spodziewać się repertuaru „na ludową nutę” pt. „Szumiała leszczyna kiedym przez nią jechał”. Anna Broda, która w swej twórczości wykorzystuje takie instrumenty jak m.in. cymbały, lira korbowa, gwarantuje ciekawe aranżacje wynikające z połączenia różnych nurtów muzycznych.

Spotkanie odbędzie się w piątek 15 marca o godz. 18.00. Będzie to kolejna odsłona obchodów jubileuszu 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej. Wstęp wolny, zapraszamy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie