Muzeum Ziemi Piskiej

Muzeum otwarte przez całą majówkę

29 kwietnia 2019

Muzeum Ziemi Piskiej będzie czynne we wszystkie dni długiego weekendu. W środę, piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy w godz. 10-14. W czwartek pracujemy od godz. 8 do 16.

Z myślą o turystach, którzy podczas długiego weekendu przyjadą wypoczywać w Piszu i okolicach, a także miejscowych, dla których nowa aranżacja Muzeum Ziemi Piskiej wciąż stanowi tajemnicę, w najbliższych dniach będziemy pracować codziennie. Wizyta w Muzeum podczas spaceru po Piszu na pewno będzie ciekawym urozmaiceniem wolnego czasu. 1 i 3 maja Muzeum Ziemi Piskiej będzie czynne w godzinach 10-14. Te same godziny pracy będą obowiązywały w sobotę i niedzielę 4 i 5 maja. W czwartek otwarte od godz. 8 do 16.

Z początkiem stycznia oddaliśmy do użytku nową aranżację sal wystawienniczych. Prezentowane eksponaty są okraszone opisami historii epoki, świadczą o pracy, zwyczajach czy życiu codziennym ówczesnych mieszkańców, stając się dzięki temu bliższe zwiedzającym i bardziej zrozumiałe. Wprowadziliśmy m.in. multimedia, tło dźwiękowe, wielkoformatowe zdjęcia, nowe eksponaty i gabloty ekspozycyjne oraz treści opisowe w przejrzystej i spójnej wizualnie formie. Dodatkowo ekspozycja została usystematyzowana w boksach tematycznych z wyróżnieniem zbiorów, które świadczą o historii miasta i regionu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie