Muzeum Ziemi Piskiej

Zostań w domu, zrób zdjęcie z okna i zapisz się w historii Pisza

17 kwietnia 2020

Na naszych oczach dzieje się historia, która może zmienić oblicze świata. Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Pisz z mojego okna”, by zachować przyszłym pokoleniom świadectwo wydarzeń związanych z epidemią koronawirusa w naszym mieście.

Tematyką konkursu jest współczesność, czyli świat widziany z okna naszego mieszkania czy domu w czasach społecznej izolacji z powodu koronawirusa. Nie brakuje przykładów twórczego spędzania wolnego czasu w domowym zaciszu. Muzeum zaprasza do uprawiania bardzo powszechnej w dzisiejszych czasach fotografii. To znakomity sposób, by zachować świadectwo aktualnej sytuacji, a przy okazji spojrzeć na widok z okna z nieco innej perspektywy niż dotychczas.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy sfotografują Pisz z okna swojego domu lub mieszkania. Autor może przesłać trzy zdjęcia w formie cyfrowej na adres e-mail: mzppisz@wp.pl. Należy zapoznać się z regulaminem konkursu, by poznać wymagania dotyczące m.in. jakości zdjęć,  dostępnym w załączeniu oraz pobrać oświadczenie, które po podpisaniu trzeba dołączyć do przesyłanych fotografii. Konkurs rozpoczyna się w poniedziałek 20 kwietnia i potrwa do końca czerwca 2020 r. Prace konkursowe muszą powstać w tym okresie.

Spośród nadesłanych fotografii powołane jury wybierze trzy najciekawsze ujęcia. Zdjęcia zostaną wykorzystane w „Monografii Pisza”. Książka opisująca historię Pisza od czasów najdawniejszych do współczesności ukaże się pod koniec roku lub na początku 2021 r. Konkursowe zdjęcia zilustrują współczesny Pisz, będąc jednocześnie świadectwem emocji, które towarzyszyły mieszkańcom miasta w czasach epidemii koronawirusa, obejmującej cały świat.

 

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie