Jubileusz Muzeum

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Muzeum Ziemi Piskiej obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia i otwiera nowy rozdział swojej działalności. Z początkiem stycznia oddaliśmy do użytku sale wystawiennicze w nowych aranżacjach – utrzymanych w duchu współczesnym i nowoczesnym. Wprowadziliśmy m.in. multimedia, tło dźwiękowe, wielkoformatowe zdjęcia, nowe eksponaty i gabloty ekspozycyjne oraz treści opisowe w przejrzystej i spójnej wizualnie formie.

50-lecie Muzeum Ziemi Piskiej to także znakomita okazja do zorganizowania ciekawego cyklu spotkań. W związku z tym planujemy szeroki program obchodów Jubileuszu, proponując mieszkańcom naszego miasta i regionu spotkania z naukowcami i ciekawymi osobami, koncerty, projekcje filmowe czy warsztaty dla najmłodszych. Wśród zaproszonych gości są osoby i instytucje, z którymi współpracujemy od lat, realizując kolejne projekty, a także nowe postaci. Wierzymy, że w tegorocznym cyklu każdy znajdzie coś dla siebie.

Muzuem Ziemi Piskiej w roku jubileuszu czuje się mocne siłą przodków. Zapraszamy do udziału w organizowanych wydarzeniach, na które zawsze wstęp jest bezpłatny, a także zwiedzania nowych ekspozycji. Zawsze jesteście Państwo mile widziani.