16 stycznia – 15 marca 2019 - Konkurs Literacki na esej pt. „Moje Muzeum”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W ramach obchodów 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej zorganizowało Konkurs Literacki na esej pt. „Moje Muzeum”, w  którym udział może wziąć młodzież z piskich szkół. Najlepsza praca zostanie opublikowana w jubileuszowym numerze pisma „Znad Pisy”.

Muzeum Ziemi Piskiej od pół wieku upowszechnia wiedzę o historii miasta i regionu, chroni od zapomnienia postaci, które swoją postawą zasłużyły się w dziejach Ziemi Piskiej i buduje tożsamość lokalną mieszkańców powiatu piskiego. W te działania wpisuje się jubileuszowy konkurs literacki, w którym udział mogą wziąć uczniowie liceów i techników z powiatu piskiego. Ich zadaniem jest przygotowanie eseju na temat „Moje Muzeum”.

Młodzież odwiedzającą Muzeum Ziemi Piskiej staramy się zachęcać do głębszego zainteresowania historią regionu, losami swojej rodziny czy szukania świadków minionych wydarzeń wśród znajomych. Mamy nadzieję, że udaje nam się inspirować młode pokolenie do takich działań, a teraz dajemy możliwość, by swoje ustalenia przelać na papier. Najlepsza praca konkursowa zostanie opublikowana w jesiennym numerze „Znad Pisy”, który będzie miał jubileuszowy charakter.

Komisja konkursowa wyłoni trzech laureatów. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody rzeczowe, a w puli jest m.in. laptop dla zwycięzcy. Prace muszą spełniać  warunki określone w regulaminie. Esej m.in. nie powinien być dłuższy niż pięć stron formatu A4 określoną czcionką.  Konkurs rozpoczyna się 16 stycznia, a termin składania prac mija 15 marca 2019 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 19 maja, a wręczenie nagród podczas gali z okazji 50-lecia Muzeum Ziemi Piskiej planowanej pod koniec października tego roku.

Galeria


  • Powiększ zdjęcie