Muzeum Ziemi Piskiej
Za nami piękny „Wieczór kolęd”
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zaprezentowali uczestnicy sobotniego „Wieczoru Kolęd” w Muzeum Ziemi Piskiej. W piękny sposób nawiązaliśmy tradycji świątecznej, jaką jest wspólne kolędowanie w rodzinnym gronie.
Kolęda „Cicha noc” rozpoczęła piątkowe kolędowanie w Muzeum Ziemi Piskiej. W blisko godzinnym programie zaprezentowali się dzieci i dorośli. Na scenie kolędowali m.in. Maja Mierzejewska z córkami, Małgorzata Jermacz z synem, Mariusz i Bogusław Trupacz z córkami. Kolędy i świąteczne rymowanki przygotowali także uczniowie kl. 2a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu. Wszyscy wykonawcy włożyli w występ dużo serca, a najbardziej cieszy postawa najmłodszych, którzy znakomicie poradzili sobie z tremą, pięknie recytowali i śpiewali, występując przed kilkudziesięcioosobową widownią.
Blisko godzinny koncert zakończyło wystąpienie dr Anety Karwowskiej. Dyrektor MZP złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne, a najmłodszych wykonawców obdarowała specjalnym prezentem. Każdy otrzymał odblaskową kamizelkę z logo muzeum. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację „Wieczoru Kolęd”, widzom, którzy znaleźli czas w zgiełku świątecznych przygotowań, a także sponsorowi upominków dla dzieci.
Zaangażowani w organizację „Wieczoru Kolęd”:
Agnieszka Kucisz wraz z wychowankami, Joanna Klukowska, Katarzyna Sarnacka-Paprota, Krystyna Bandera, Irena Dziewulska, Małgorzata Jermacz, Maja Mierzejewska, Mateusz Parda, Bogusław Trupacz, Mariusz Trupacz, Marian Kamiński, Jakub Góralczyk, Paweł Leszczyński, Zbigniew Szczech



