Muzeum Ziemi Piskiej

Strona główna


Najnowsze aktualności

Wielka Gala z okazji setnej rocznicy Niepodległości Polski

Przejdź do -

Przed nami ostatnie wydarzenie w ramach tegorocznych Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 9 listopada podczas gali finałowej odbędą się wystąpienia naukowe zaproszonych gości, koncert poezji mazurskiej pt. "Powróćmy do korzeni", a w ręce czytelników oddany zostanie nowy numer „Znad Pisy”.

Czytaj więcej o: Wielka Gala z okazji setnej rocznicy Niepodległości Polski

Muzealne zajęcia w czasach Mieszka I

Przejdź do -

Muzeum Ziemi Piskiej włączyło się w realizację projektu „Wielcy Polacy”, w którym uczestniczy grupa Chmurki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Piszu. We wtorek odwiedziliśmy przedszkolaków wraz z członkiem piskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Viri Misericordiae”.

Czytaj więcej o: Muzealne zajęcia w czasach Mieszka I

Inauguracja wojewódzkiego konkurs dla uczniów w Muzeum Ziemi Piskiej

Przejdź do -

Muzeum Ziemi Piskiej rozpoczęło powakacyjną część Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, goszcząc uczestników konferencji „Mazury, Polska i Wojciech Kętrzyński”. Jednym z punktów było zainaugurowanie wojewódzkiego konkursu dla uczniów.

Czytaj więcej o: Inauguracja wojewódzkiego konkurs dla uczniów w Muzeum Ziemi Piskiej

Rozpoczyna się modernizacja Muzeum Ziemi Piskiej

Przejdź do -

We wrześniu i październiku 2018 roku Muzeum Ziemi Piskiej jest nieczynne. Prowadzimy prace modernizacyjne i zmianę ekspozycji stałych. 

Czytaj więcej o: Rozpoczyna się modernizacja Muzeum Ziemi Piskiej

Zapraszamy na konferencję „Mazury, Polska i Wojciech Kętrzyński”

Przejdź do -

W Muzeum Ziemi Piskiej odbędzie się konferencja naukowa „Mazury, Polska i Wojciech Kętrzyński”, organizowana w ramach wojewódzkich obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie zapanowano 7 września o godz. 18.00.

Czytaj więcej o: Zapraszamy na konferencję „Mazury, Polska i Wojciech Kętrzyński”