Muzeum Ziemi Piskiej

Strona główna


Najnowsze aktualności

Ułański rajd na rocznicowe uroczystości

Przejdź do -

Około 30 kilometrów będzie liczyła trasa I Rajdu Pisz – Leman, którą 26 sierpnia pokonają kawalerzyści ze Stowarzyszenia im. 10 Pułku Ułanów Litewskich. Konni wyruszą z Pisza o godz.  6.00, by w południe wziąć udział w uroczystościach rocznicowych w Lemanie.

Czytaj więcej o: Ułański rajd na rocznicowe uroczystości

Historyczne zmagania trzecioklasistów

Przejdź do -

Muzeum Ziemi Piskiej przygotowało pytania na X Gminny Konkurs pod hasłem „Znam  historię  swojej Ojczyzny”, organizowany w Szkole Podstawowej w Trzonkach. Z tematyką, w której głównym wątkiem było odzyskanie przez nasz kraj niepodległości, zmierzyli się trzecioklasiści.

Czytaj więcej o: Historyczne zmagania trzecioklasistów

Konkurs fotograficzny „Śladami Prusów i Mazurów”

Przejdź do -

Muzeum Ziemi Piskiej objęło patronat nad Konkursem fotograficznym „Śladami Prusów i Mazurów”, który prowadzi Stowarzyszenie „Razem dla Łupek”. Termin nadsyłania prac konkursowych mija 6 lipca.

Czytaj więcej o: Konkurs fotograficzny „Śladami Prusów i Mazurów”

Noc Muzeów w klimacie przedwojennego Pisza

Przejdź do -

Historyczny spacer po mieście, ogłoszenie laureata „Smętka” za miniony rok i koncert poezji śpiewanej – tak Noc Muzeów 2018 świętowano w Muzeum Ziemi Piskiej. Tytułem Osobowości Ziemi Piskiej wyróżniono Dietmara Serafina, byłego dyrektora i kustosza piskiego muzeum.

Czytaj więcej o: Noc Muzeów w klimacie przedwojennego Pisza

Panie Bogusławie, przyjemność po naszej stronie

Przejdź do -

Znakomity wykład o historii naszego kraju, w którym znalazło się wiele wątków dotyczących Pisza i naszego regionu zaprezentował w piątek Bogusław Wołoszański. Autor popularnych programów telewizyjnych i książek historycznych był gościem Muzeum Ziemi Piskiej.

Czytaj więcej o: Panie Bogusławie, przyjemność po naszej stronie