Katalog biblioteczny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Muzeum Ziemi Piskiej udostępnia zainteresowanym zbiory książkowe, kolekcjonowane przez lata w muzealnym księgozbiorze. Łącznie znajduje się w nim około 1200 pozycji z zakresu historii, kultury czy przyrody regionu. Wśród publikacji są m.in. opracowania naukowe, pozycje popularno-naukowe, tomiki literackie i proza oraz wydawane w regionie czasopisma o tematyce regionalnej.

Wyszukiwanie pozycji w opracowanym katalogu jest niezwykle proste. Można dokonać tego poprzez wpisanie imienia i nazwiska autora, tytułu czy roku wydania ksiażki. Wyszukiwarka pokaże także wszystkie pozycje zawierające określoną przez wyszukiwanego frazę np. Puszcza Piska, poradnik czy kościół, jeśli znajduje się metryce danej publikacji.

Skorzystanie z odnalezionych pozycji będzie możliwe podczas umówionej wizyty w Muzeum. W tym celu należy wystosować pismo na adres mailowy mzppisz@wp.pl, w którym trzeba określić cel wykorzystania publikacji z muzealnych zbiorów, podać tytuły wybranych pozycji oraz określić wstępny termin wizyty Muzeum.

Zapraszamy do zapoznania się z książkami dostępnymi w Muzeum Ziemi Piskiej oraz korzystania z nich w celach naukowych.

 

#Nazwisko i imię autora/redaktoraTytuł publikacjiWydanieWydawnictwoMiejsceUwagi