15 maja 2020 - Noc Muzeów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Muzeum Ziemi Piskiej 

ma zaszczyt zaprosić na 

Noc Muzeów

15 maja 2020, godz. 18

Wstęp wolny 

 

W programie: 

Koncert pt. „Głos dawnych Mazurów” - Nina Nu z zespołem

oraz

Prelekcja Krzysztofa Andrzeja Worobca 

"Zaginione wioski Puszczy Piskiej"

 

Głos Dawnych Mazurów to recital z wierszami poetów mazurskich żyjących w XVIII,XIX i początkach XX-go wieku, do których muzykę napisała giżycczanka – Monika Wierzbicka występująca obecnie pod pseudonimem artystycznym Nina Nu.
Ludzie ziemi, nauczyciele, działacze społeczni ci znani i ci, których już nie pamiętamy, mówią swoim głosem o sprawach, które ich dotyczyły: o miłości, o ojczystym języku, o radości i zachwycie nad miejscem, w którym przyszło im żyć. Nad pięknem naszych Mazur. Raz ten głos jest uroczysty, raz zwyczajny a innym razem żartobliwy. Muzyka utrzymana jest w charakterze folkowo jazzowym. Wiersze śpiewane są po polsku; nie zabraknie jednak akcentów jeżyka mazurskiego.
Pomysł recitalu i płyty o tym samym tytule przyszedł podczas pracy nad programem „Powróćmy do korzeni”, który Nina Nu przygotowała w 2018 r. na zamówienie Muzeum Ziemi Piskiej w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Po występie w Piszu wiele osób uświadomiło mi, że to co zrobiliśmy było dla nich istotne i chętnie częściej słuchaliby piosenek związanych z naszą kultura i regionem. Piszę z naszym, bo choć mieszkam od lat poza Mazurami to tutaj się urodziłam i wyrosłam. Tutaj też zawsze wracam. Dlatego mam nadzieję na spotkanie z moimi sousziadamyi jak powiedzieliby na rodaków dawni Mazurzy. Wraz ze znakomitymi muzykami: Sylwią Świątkowską i Jackiem Prokopowiczem zaprezentujemy piosenki przedstawiające mazurskie oryginalne dzieło twórcze.

Serdecznie zapraszam
Nina Nu

 

 

------------------------------------>>> WYDARZENIE ODWOŁANE <<<------------------------------------

Galeria


  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie