Grupy zorganizowane

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zgłoszenia grup zorganizowanych na wycieczki z przewodnikiem Muzeum Ziemi Piskiej przyjmowane są telefonicznie pod numerem 87 423 22 64 na tydzień przed planowaną wizytą.

Istnieje możliwość połączenia zwiedzania Muzeum Ziemi Piskiej ze spacerem po mieście lub rejsem statkiem, a także dopasowania czasu zwiedzania do programu wycieczki realizowanej przez grupę.

 

Rejs statkiem po jeziorze Roś

Czas trwania ok. godziny

Rejs statkiem Smętek po rzece Pisie i jeziorze Roś. Uczestnicy poznają historię miasta i regionu, obcując z piękną mazurską przyrodą. Dowiedzą się m.in. skąd nazwy Pisa i Pisz, dlaczego jezioro Roś znane jest również jako Warszawskie, dlaczego Mazurzy rybaczący na jeziorach z dnia na dzień stali się kłusownikami, jak w XIX w. tworzono Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. 

Ilość osób: od 5 do 60

Cena usługi: 50 zł (dodatkowo zakup biletów wstępu na statek u kapitana – 20 zł/osoba)

 

Zwiedzanie miasta – trasa długa

Czas trwania ok. 1,5 godziny

Spacer bulwarem nad rzeką Pisą i miejskimi uliczkami o długości ok. 1 300 metrów, prowadzący przez miejsca niezwykle ważne w historii miasta. Nad rzeką porcja informacji o gospodarczym, a także turystycznym znaczeniu miasta. Potem wizyta w parku w poszukiwaniu ruin zamku krzyżackiego, a następnie w kościele pw. św. Jana Chrzcieciela, świątyni o niezwykle historii i architeturze. Podsumowanie spaceru odbędzie się na placu Daszyńskiego, centralnym punkcie miasta.

Ilość osób: od 5 do 50

Cena usługi: 50 zł

 

Zwiedzanie miasta – trasa krótka

Czas trwania ok. godziny

Przejście przez plac Daszyńskiego do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i powrót przed dawny ratusz miejski to stały punkt wycieczek po Piszu. Piska starówka, choć niewielka, ma wiele wspólnego choćby ze Starym Miastem w Warszawie, które podczas II wojny światowej także zostało obrócone w gruzowisko. W historii Pisza jest kilka wydarzeń, które niczym w soczewce skupiają dzieje regionu, a dzisiejsza architektura miasta znakomicie obrazuje jego losy.

Ilość osób: od 5 do 50

Cena usługi: 50 zł

 

Zwiedzanie Muzeum

Czas trwania ok. godziny

Poznawanie zbiorów historycznych Muzeum Ziemi Piskiej z udziałem przewodnika jest znakomitą formą zagłębienia się w historię Ziemi Piskiej, jej mieszkańców, najważniejszych wydarzeń w dziejach, które z reguły towarzyszyły zmianom w skali Europy czy świata. Z kolei poznawanie przyrody Puszczy Piskiej i mazurskich jezior z narracją wypełnioną informacjami dotyczącymi życia zwierząt, a także anegdotek wprost z lasu czy znad brzegów jezior, zafascynuje niejednego miłośnika przyrody.

Ilość osób od 5 do 50

Cena usługi: 25 zł (dodatkowo zakup biletów wstępu do Muzeum - 7 zł/osoba)